מידעון מספר 1 - 2010

תאריך: 
יום ג', 23/03/2010

‏ג' ניסן תש"ע

‏18 מרץ 2010

לכל התושבים שלום,

ברצוננו לעדכן את התושבים בדברים שנעשו בשנה האחרונה ונעשים בתקופה זו.

באמצע חודש פברואר השנה התקיימה פגישה של הועד המקומי עם נציגי המועצה האזורית, בפגישה זו עלו מספר נושאים אותם אנו רוצים להביא לידיעתכם:

ראשית יצאה אמנת שירות של המועצה אשר חולקה לבתי כלל תושבי המועצה, הישוב מברך על הדבר אך מבהיר כי את האמנה יש לבצע וזהו המבחן האמיתי.

ישנם מספר אגפים במועצה אשר בהם השירות והעבודה ניכרים בשטח, וכולם צוינו בפני נציגי המועצה השונים.

עם זאת הועלו גם מספר נושאים אשר הועד חושב כי צריך וניתן לשפרם.

הישוב קיבל תקציב במסגרת תכניות החומש לפיתוח של המועצה, הועד ערך סקר בטיחות בישוב והגיש רשימת תכניות שברצונו לפתח בשנים הקרובות, לא נוכל לעשות את כל התכניות אך את חלקן בהחלט בכוונתנו לבצע.

הראשון הוא שיפוץ מועדון הנוער הקיים, כבר ביום א' הקרוב יתחילו עבודות השיפוץ ואנו מקווים כי בתום כ-3 שבועות נזכה לראות מועדון טוב יותר ונעים יותר.

בשבועות הקרובים תוצבנה שתי תחנות הסעה לתלמידים, אחת במקום התחנה הקיימת היום ליד המרפאה והשנייה תוצב ליד הסובה בהרחבה, כדי שילדינו יוכלו להיות מוגנים הן מהשמש והן מרוח וגשם.

עלה לדיון נושא הסעות התלמידים אשר אינם לומדים במסגרות החינוכיות הקיימות במועצה, הובטח כי הנושאים יטופלו, הנושא הוא באחריות פיני תורן ואם תהיינה בעיות יש לפנות אליו ישירות או אל הוועד המקומי.

תשתיות ביוב הישוב הוותיק, עלו שוב לדיון, הוחלט כי החומר יועבר לנימי יפה, ראש אגף פיתוח, לעיון עו"ד גיא ממן ולמתן תגובתו תוך חודש ימים. , אנו מקווים לקבל את תשובתו, אם אכן יקבל את עמדתנו כי על המועצה לעשות את שיקום הביוב על חשבונה, המועצה תוציא מכרז ויתחילו בעבודות. אם יוחלט אחרת, נצטרך לפעול באמצעים העומדים לרשותנו כדי לקדם את הנושא מבלי לפגוע בתושבים.

אגרת שמירה – לאחרונה אושרה על ידי משרד הפנים ומשרד האוצר, שואבה הגישה את בקשת החלת חוק העזר על הישוב ובימים אלה מחכים לאישור מליאת המועצה. שואבה תתארגן, כפי הנראה עם שורש ובית מאיר לסייר לילה שיעבור בין שלושת הישובים.

בית עלמין – ראש המועצה הבטיח לבדוק מה מתקדם בנושא פרוגראמה של בתי עלמין במועצה כולה. בעקרון קבעה המועצה כי בית העלמין בשואבה יהיה בית עלמין אזורי, מכאן שכל נושא הטיפול הינו בידי המועצה. עם זאת למועצה האזורית אין פרוגראמת בתי עלמין ולפני שתגיש לוועדה המחוזית את הפרוגראמה למעשה לא יינתנו אישורי הקמת בתי עלמין (גם לקיימים).

חניה מרפאה – החניה באזור המרפאה תורחב, העבודות יתבצעו, כנראה, בהמשך השנה, בסיוע המועצה.

הועלה נושא העדר אמבולנס זמין באזור, הובטח כי הנושא ייבדק עם המועצה של מבשרת ציון.

במסגרת ההקצאות לשואבה, החליט הועד להתחיל, בכפוף לסקר התשתיות, בתיקוני שבילים ומעקות בכל הישוב הוותיק, כולל מעקה בטחון בחנייה הסמוכה לגן הילדים, בפתחי שבילים הסמוכים לגן הילדים ולמעון.

בכוונת הועד לפתח משך שנה זו את האזור בו אנו חוגגים את ל"ג בעומר. נעשתה עבודה נפלאה של איילת ליכט ומיכל שטייניץ בשרטוט והכנה, הוקמה ועדה לתכנון המקום שכוללת את גילי אזולאי, גילה קפלוטו, אסנת קשי וגל מונין, אנו בשלב לפני הגשת החומר להכנת מפרט, לקראת מכרז ומקווים כי אולי נצליח להתחיל לפחות בהכשרת השטח לפני ל"ג בעומר.

אנו מתכוונים השנה להקים פינת מחזור ופסולת בה יוצבו גם המכולה, מתקן איסוף בקבוקים, מתקן איסוף קרטונים, מתקני איסוף נייר וכו'.

יחד עם אישור חוק העזר לשמירה בכוונתו לתקן או להחליף את מחסומי היער, להשמיש את המחסום בישוב הוותיק, בעתיד נעבה את השימוש במצלמות ברחבי הישוב ובמקומות הרגישים.

אנו שמחים להודיע לכולם, כי אנו מתכוונים בעתיד הקרוב ביותר, להעלות לאוויר את אתר שואבה בו הושקעה עבודה רבה, בתכנון, פיתוח והכנסת החומר. תודות לאולגה לירון, לגל מונין, לאמנון כהן, למיכל אבן-חן, לציפי ישראלי, לאסנת וגיא קשי שבזכותם יהיה לנו אתר שיספק לנו די הרבה אינפורמציה על הנעשה בישוב.

ברצוננו לברך את הענ"קית החדשה מעין מור שחלק לא קטן מאיתנו כבר הכיר אותה למרות התקופה הקצרה שהיא עובדת כאן, מיד עם תחילת עבודתה הרימה את מסיבות הפורים ותמרנה בין הטיפות, תרתי משמע. לכל אלה שסייעו לה להצלחת מסיבת הפורים: לאדווה הגרעינרית, לאור אליה, ליהונתן כהן, מעין עלפי, טל משקטו, רוחלה שגב, ולועדת חינוך ותרבות על תרומתה לקרן פרסי, אסנת קשי, גל מונין ורינת חוגי שהשקיעו ומשקיעות רבות להצלחת פעילויות חברתיות בישוב.

ארכיון מצולם: כידוע לכם מתקיימים ערבי ראיונות מצולמים של תושבי שואבה הותיקים, אנו שולחים מכאן תודות למריאן רבינוביץ על הראיונות, לעטרה על כל העזרה הרבה בבניית התכנית ובעשייה ולגלית דהן על עזרתה ולארז ברמן על הצילומים.

ולסיום: לצערנו, יש שוב גל של מקרים אשר אינם ראויים, נתחיל בשבירת מראות הכבישים, פרט לעובדה שהמראות יקרות – המטרה בהצבתן היא בטיחותית, לאחרונה הופיעו כתובות גרפיטי מכוערות על מועדון הנוער והשביל הסמוך לו, חזרנו לנסיעת טרקטורונים של ילדי הישוב – אנו פונים מכאן אל ההורים ואל הילדים כאחד, תושבים שנתקלים בתופעה כזאת, יכולים להתקשר ישירות אל השוטר הקהילתי, צביאל טלפון מס: 050-6273828 או למשטרת הראל 5341375. אנו רוצים להאמין במוטו שלנו כי שואבה הוא מקום שכיף לחיות בו – בואו לא נהרוס את זה.

הערה: כיוון שכל שקי איסוף הגזם נעלמו, כל תושב שמעוניין בשק איסוף יפנה אל המזכירות ואנחנו נדאג כי הוא יקבל שק עם מספר הבית שלו, השק יפונה מגזם ויוחזר לחצרו, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המזכירות טלפונית, במייל או בכל דרך שתבחרו, מבטיחים כי תקבלו שקים לחצרכם.

אנו מודים לכל התושבים אשר נוטלים חלק בעשייה, משקיעים מזמנם לשיפור הישוב במגוון רחב של נושאים, אנו יודעים כי הדבר אינו מובן מאליו ותודותינו שלוחות לכולם.

אנו מאחלים לכל התושבים

חג אביב שמח

ועד מקומי - שואבה